Перші кам’яні укріплення в Хотині звів іще князь Данило Галицький, але в 15 ст. замок перейшов у володіння Молдавської держави й був значно перебудований, набувши свого нинішнього вигляду. Останні перебудови торкнулися замка в 1541-1546 рр., за молдавського господаря Петра Рареша: тоді було зведено потужну надбрамну башту.
Турки, що захопили Хотин, у 1711 р. створили навколо замку додаткову зовнішню лінію оборони, однак ці роботи не торкнулися самого замку, і він дійшов до нас у первісній романтичній красі.
Загалом оборонний комплекс Хотинського замку включає п’ять башт: дві стрункі циліндричні й три масивні прямокутні. Всі башти увінчано високими шатрами, покритими дерев’яною черепицею-ґонтом. Стіни з прямокутними зубцями прикрашені притаманним молдавсько-румунській архітектурі цегляним візерунком у вигляді шашечок, пірамідок і лабіринтів.
Хотинський замок унікальний тим, що в ньому збереглися не тільки оборонні споруди, але й внутрішні кам’яні будівлі, зведені молдавськими та польськими господарями твердині. У центральній частині замкового двору міститься палац коменданта, стіни якого викладені візерунком із червоної цегли та білокам’яних блоків, а вікна прикрашені пізньоготичними лиштвами.