Бахмін В’ячеслав Іванович (нар. 1947, Росія) — математик. Учасник рос. правозах. руху. Член-засновник Робочої Комісії з питань розслідування використання психіатрії з політичною метою.
Політв’язень рад. тюрем і концтаборів (1969-70, 1980-83, 1983-).
1973 Б. закінчив Москов. економіко-статистичний ін-т. У листопаді 1979 вперше заарешт. за звинув. у підготовці летючки про Сталін, злочини. У травні 1970 зазнав амбул. психіатр, експертизи, визнано осудним. у вересні 1970 кримін. справу проти нього було припинено на підставі помилування Президії ВР СРСР. Згодом долучився до правозахисного руху: підтримав акції Ініціативної групи на оборону прав людини в СРСР. По закінченні ін-ту влаштувався на посаду інженера. Наприкінці 1973, після виступів на захист В. Буковського, Л. Плюща, П. Якіра, у квартирі Б. проведено обшук. 1975 Б. приєднався до підпису-вачів звернення, написаного з приводу Дня політв’язня. У січні 1977 разом з І. Каплуном, О. Подрабінеком, Ф. Серебровим і Д. Бабичем став співзасновником Робочої психкомісії. Як член цієї Комісії, у її рамках, неодноразово у листах, зверненнях і заявах до міжн. гром, орг-цій, Міжн. амністії. Всесвіти, психіатр, асоціації згадував долю укр. політ, в’язнів, запроторених до психіатр, тюрем (серед них — В. Боровський, Б. Ковгар, 3. Красівський, А. Лупиніс, М. Плахотнюк, В. Січко, В. Рафальський та б. ін.). Від липня 1977 до вересня 1980 побачили світ 24 вип. інформ-бюлетеня з інф-цією про українців, вміщених до психіатр, лікарень (ПЛ). Б. — автор і підписувач понад 80 різних заяв і звернень на підтримку репресованих оборонців прав людини в СРСР. їх неодноразово було надруковано у самвидаві, зачитано на радіо «Свобода» за кордоном.
У лютому 1980 Б. удруге заарешт. у Москві за ст. 190 КК РРФСР через діяльність, пов’язану з викриттям зловживань психіатрії в СРСР. Йому інкр., зокрема, «поширення наклепи, вигадок» шляхом видавання Інформ. бюлетеня. 24.09 засудж. на З р. таборів заг. режиму. Покарання відбував у таборі для кримінальників (м. Ясіно Томської обл.). Працював чорноробом. Перед закінченням терміну знову заарешт. за звинув. у «поширенні антирад. наклепів» за ст. 190 ч. 1 КК СРСР. Його перевели до слідчого ізолятора м. Томська.