Ця своєрідна будівля, що не має аналогів у Центральній Європі, була споруджена в 11-12 ст. у садибі невідомого слов’янського князька. В архітектурному вигляді ротонди об’єдналися візантійські та слов’янські будівельні традиції: подібна радіальна композиція характерна для дерев’яних храмів Русі, як християнських, так і язичницьких; у той же час рішення інтер’єра храму є романо-візантійським. Ротонда сама по собі не могла служити храмом і, ймовірно, являла собою баптистерій або будинок зборів.
Зовнішній вигляд пам’ятки досить простий: масивний циліндр стін переходить через ковнір у невисокий барабан, увінчаний шоломовидним куполом із вузькими вікнами. Але внутрішній устрій ротонди – чудовий.
У плані її інтер’єр нагадує шестипелюсткову квітку. Кожна із шести граней утворена півциліндричною апсидою, що переходить у шестигранний барабан купола.
У 14 ст. до ротонди прибудували із заходу невелику готичну церкву, а саму пам’ятку почали використовувати як вівтарну частину нового храму. При цьому стіни ротонди вкрили чудовим розписом, в якому дослідники бачать вплив італійської школи Джотто.