Кубанський козацький хор — академічний, державний хор. В наш час — один з найталановитіших козацьких художніх колективів. Базується в Краснодар! (Росія).
Переважну більшість репертуару складають українські козацькі пісні. Хор є лауреатом Державної премії України ім. Т. Шевченка. Нагороджений орденом Дружби народів. Художній керівник і генеральний директор — народний артист України і Росії Віктор Захарченко. Хор неодноразово гастролював в Україні, і завжди — з величезним успіхом.
Кубанський козацький хор — професійний колектив хорового мистецтва. Заснований в 1810 наказом Військового отамана Чорноморського козацького Війська Ф. Бурсака на клопотання протоієрея козацького війська К. Россінського, який вважав, що хор потрібен «для благолепнейшаго богослужения при здешней соборной церкви’. Понад сто років (1810-1921) він мав назву «Кубанський військовий співочий («певчий’) хор’ й увесь цей час він виступав, як під час літургійних храмових служб, так і під час регіональних козацьких свят, урочистих заходів та й просто з концертами. В репертуарі його були українські й російські народні та козацькі пісні в обробці композиторів Г. Концевича, М. Бібіка, А. Бигдая, а також духовні твори Д. Бортнянського, М. Березовського, А. Львова, хорові твори Чайковського, Глинки, Даргомижського, Моцарта, Шуберта.
1921 року, на гребені громадянської війни в Росії, Кубанський військовий співочий хор, розпався. Хтось з акторів загинув, хтось емігрував, та й радянська влада, яка заповзялася винищити козацтво, як таке, не була зацікавлена в існуванні такого мистецького пропагандиста, яким був цей колектив.
Відродження хору відбулося 1936 року під назвою «Кубанський козачий хор» і керівником його став Г. Концевич (1863-1937), що був одним з останніх регентів співочого хору. 1938 року в колективі з’явилася танцювальна група, і колектив було перейменовано на «Державний ансамбль пісні і танцю кубанських козаків’. Відроджувався цей колектив, як суто фольклорний. 1968 року керівником колективу було призначено заслуженого діяча мистецтв Російської Федерації С. Чорнобая, відтак він став складатися з трьох творчих груп: хору, танцювальної групи та оркестру. 1971 року ансамбль стає дипломантом міжнародного фольклорного фестивалю в Болгарії Від 1974 року й до нащого часу колективом керує уродженець Кубані, етнічний українець Віктор Захарченко, випускник Новосибірської консерваторії, народний артист України, лауреат Державної премії Росії та Міжнародного фонду Андрія Первозванного. Головним балетмейстером колективу є заслужений діяч мистецтв Росії, України та Республіки Адигея М. Кубар. В репертуарі ансамблю -давні українські козацькі пісні «їхали козаченьки», «Як служив я в пана», «Понад лугом шлях-доріженька», «Молодичка», «Ой мій милий вареничків хоче», пісні на вірші Шевченка «Думи мої» та «Заповіт», російські кубанські пісні «Ковал кузнец казачью шашку», «Кавказская сюита», «За Кубанью огонь горит», танцювальні композиції: «Крило», «Зустріч козаків», «Танець некрасівських козаків» тощо.