Український народ спрямовуює думки в практичний бік. Уміє реалізовувати матеріальні плани. Не вистачає, щоправда, блискучості й оригінальності проектів, проте багато здорового глузду. Боротьба переважно заради своєї вигоди, що заважає помічати інші речі та нюанси, тобто може бути сліпим і впертим, як віл. (Недарма віл в Україні був основною тягловою силою і проіснував найдовше.)
Уміла практичність і працелюбність. Створюється зазвичай красиве і довговічне.
Дружелюбність. Багато часу приділяється веселощам, розвагам. Любов до сатири, гумору, пісень; мелодійна мова, стриманість щодо лихослів’я, грубості. Висока контактність, повага до людей з гострим інтелектом, не-сприйняття брутальності, люб’язність. Але й схильність до непродуманих зв’язків, певна нерішучість. Особливо цінує мудрі афоризми й розумні розмови, а тому не любить сірості й занудства. Цей народ готовий дарувати і навіть відчуває потребу дарувати свою любов усім, кому її бракує. Любить гарний одяг, прикраси (розкішні вишивки, оздоблення житла тощо), обов’язково — сади, квітники.
Терплячість і розуміння, а також дрібниці, які стоять на першому плані. Довготерпіння до залежності. Потяг до обрядів та законності. Але часто в гонитві за дрібницями, особливо матеріальними, не орієнтується в загальному перебігу подій, не помічає небезпеки. Ось тут і настає розплата. Але Телець знову готовий битися за відбудову свого життя від нуля.
За мету стають зазвичай тільки речі значущі. А коли мету вказують переконання, то схильний боротися до смерті. Стоїть за справедливість до останнього. Уміє воювати. Але — руйнація державності через крайній індивідуалізм: особиста свобода і майно дорожчі за свободу держави.
Ідеалістична душа народу, душевне ставлення до всіх. Оптимізм і веселість. Схильність до традицій. Але часто — необ’єктивне судження (підсвідоме) щодо себе та інших. Глибоке шанування батьків, жінок, особливо матері (ще донедавна до матері зверталися на «ви»). Підсвідоме бажання народу до власної незалежності.
Потреба вищих духовних і релігійних цінностей. Намагання створити глобальні нематеріалістичні філософські концепції (козацька республіка, перша у світі конституція Пилипа Орлика, філософія Сковороди, теорія Вернад-ського тощо).
Бажання миру, душевна гостинність, співчуття до інших. Підсвідома містична релігійність. Прийняття рішень, які іноді незрозумілі оточенню. Демократичний погляд на релігію. Наукові відкриття часто залишаються невідомими суспільству. Бажання уникнути неприємних ситуацій і невдавання до погроз, що сприймається ворогами як слабкість духу.
Інтуїтивна художня творчість народу, релігійність. Приховані великі духовні сили. Потрібна особлива увага розвитку духовності народу.
Марні сподівання досягти вершин одними указами і законами. Намагання еліти використати державну владу для власного збагачення. Для України-Руси це несприйнятливе (камінний хрест).
Складність у реалізації державності. Успіх досягається тільки через велике напруження зусиль і тільки за умови сильної влади. Проблеми і невдачі із спільними коштами. Вічний комплекс: а що думають про мене?
Надзвичайна поетичність народу. Релігійні і містичні фантазії. Лірична пісенність, музикальність: за кількістю народних пісень українцям немає рівних у світі.
Працелюбність, послідовність, доцільність, вольовитість, витривалість.