Давні греки всерйоз вірили, що ними раз і назавжди відкрито «ідеальні» естетичні рішення для всіх видів мистецтва. Із усієї різноманітності регіональних стилів і шкіл афінські майстри відібрали ті, що їм найбільше сподобалися, і на їх основі розробили так звані ордери — стандарти оформлення будівлі. Греки створили всього три ордери, названі ними за місцем виникнення, — доричний, іонічний і коринфський — і суворо дотримувалися їх протягом майже п’ятисот років. Римляни розробили ще два ордери — тосканський і композитний.
Відмінності між ордерами повинні були передавати «настрій» споруди: доричний ордер підкреслював величність і монументальність, іонічний — інтелектуальність і тендітність, а коринфський — багатство та витонченість. Тосканський ордер символізував суворість і патріархальну простоту, а композитний — багатство та розкіш.
Античні ордери набагато пережили своїх творців. Вони широко використовувалися в архітектурі італійського ренесансу, ампіру, неокласицизму та ар-деко. їх можна зустріти навіть у сучасній архітектурі — наприклад, монумент Незалежності в Києві виконаний у вигляді колони коринфського ордеру.