Єдиний в Україні пам’ятник античного фрескового живопису розташовано на території давнього Пантікапея. Це – склеп, підземна поховальна споруда, що стала останнім прихистком жриці богині Деметри, яка жила в Пантікапеї в 1 ст. до н. е.
Центральною частиною склепу є прямокутна поховальна камера розміром 2,20 х 2,75 м, перекрита півциліндричним склепінням. У камеру вів дромос із тесаних каменів.
Уся внутрішня поверхня склепу була отштукатурена й покрита фресками, що являють собою єдину міфолого- орнаментальну композицію. Живопис склепу досить «провінційний»: над розписом явно працював місцевий художник.
Найбільш вражаючою частиною розпису є лик богині Деметри на центральному плафоні гробниці. Богиню зображено у фас; її погляд суровий та печальний. На стінах склепу розташовані зображення: праворуч німфи Каліпсо, а ліворуч – Гермеса. У люнеті південної стіни намальована сцена викрадення Кори Плутоном – малоазійсько-римський варіант міфу про Аїда й Персе- фону. Всі міфологічні персонажі підписані грецькою.
Весь простір стін, не зайнятий сюжетними композиціями, покрито орнаментом у вигляді квітів, грон винограду, плодів, птахів.