Вершиною палацової архітектури 17 ст. в Україні по праву вважається резиденція коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського в Підгірцях. Пам’ятник, зведений італійцем Андреа дель Аква за проектом видатного французького інженера Гійома де Боплана, об’єднав у собі риси італійського ренесансу та французької архітектури епохи Людовіка XIII. За своїм стильовим і конструктивним рішенням він близький до знаменитих французьких «замків на Луарі».
Палац триповерховий, у плані він має вигляд прямокутного об’єму з бічними ризалітами. Фасад декорований виразними віконними лиштва- ми, пілястрами, кутовим рустуванням. Ризаліти увінчані елегантними шатровими перекриттями зі шпилями.
і Кам’янці-Подільському, побудував знамениту фортецю Кодак на Дніпрі. Об’їздивши з обов’язку служби майже всю Україну, де Боплан склав перші в історії повноцінні карти українських земель. Його шляхові нотатки нині служать унікальним джерелом знань про життя України початку 17 століття. От що писав де Боплан про українців: «Кмітливі, винахідливі та щедрі, вони не прагнуть до великого багатства, але неймовірно закохані у свою волю, без якої не уявляють життя»
Оборонна частина ансамблю представлена чотирма кутовими бастіонами, які, втім, не змогли захистити палац від нападу ворогів: починаючи з 1648 р. резиденцію коронного гетьмана неодноразово брали на штурм козаки й татари.
Наприкінці 17 ст. напівзруйнований палац відбудував новий господар – Вацлав Жевуцький. Він розмістив тут колекцію картин, стародавньої зброї та меблів, прикрасив сад скульптурами. На жаль, більшу частину цих скарбів було загублено за радянського періоду, а скульптури з Підгірського палацу доповнили колекцію Літнього саду в Петербурзі.