Цей чудовий храм є «чистим» зразком чернігово- сіверської школи. Церква зведена на місці древнього торговища й присвячена Св. Параскеві – покровительці торгівлі та прямій «спадкоємиці» язичницької богині Мокоші.
П’ятницька церква належить до типових для 12- 13 ст. невеликих однокупольних храмів із чотирма стовпами. Однак цей тип планування був інтерпретований чернігівськими зодчими зовсім по-новому. Вони широко розставили опорні стовпи й наблизили їх до стін, що дозволило максимально розширити центральний об’єм храму.
Але цим нововведення не обмежилися. Замість простого склепіння на опорні стовпи було встановлено багатоярусну систему підпружних арок-кокошників, увінчану струнким куполом. Динаміка поступово зменшуваних об’ємів надала силуету храму надзвичайної стрункості та виразності.
Фасади церкви також оформлені дуже ефектно. Передні стіни нав, так звані прясла, розділені профільованими пілястрами й завершені стрілчастими арка- ми-закомарами, причому бічні нави начебто «вростають» у центральну за рахунок того, що їхні закомари оформлені у вигляді чвертей кола.
Храм оперезаний фризами, викладеними з фігурної цегли. Барабан купола прикрашений напівколонами й аркатурним поясом. Сітчастий цегляний малюнок досить нетиповий для давньоруського зодчества і є власним винаходом чернігівських майстрів.
П’ятницька церква дуже постраждала під час Другої світової війни. В 1962 р. вона була повністю відновлена в первісних формах.